Copyright © 2015 Solna Sundbyberg Brukshundklubb - All Rights Reserved - Design © Emma Sandfjord

Årets

hundar - arkiv

So-Su Bk har många duktiga ekipage, varav några har erövrat något-eller några utav våra Vandringspris. Här hittar du föregående års vinnare. 

2017

Elffors vandringspris till bästa appellklasshund: Lisbeth Norstedt-Kawick´s Tara Fra Kurant

Olle Nyströms vandringspris till bästa hund i lägre klass: Annelie Kjörsvik-Ullhedens Yerda

Klubbmästare i spår: Anna Bonnevier-Anjolis Da Vinci

Klubbmästare i sök: Anna Bonnevier-Anjolis Da Vinci

Klubbmästare i skydd: Annelie Kjörsvik-Ullhedens Yerda

Klubbmästare i IPO: Åsa Sellidj-Parendo Vinces Bright Boy

Juniormästare i spår: Staffan Nordin-Billy

Juniormästare i sök: Annelie Kjörsvik-Ullhedens Yerda

Juniormästare i lydnad: Charlotte Casserfelt-Ullhedens Östrid

Årets Agilityhund klass 1 Fjant med Mija Jansson

Årets Agilityhund klass 2–3 (X)Large Rasken med Mija Jansson

Årets Rallyhund: Chappleline Expect A Masterpiece Veronica Hübner

2016

Elffors vpr till bästa appellklasshund: Staffan Nordin-Billy

Olle Nyströms vpr till bästa hund i lägre klass: Hanna Persson-Gemdales Bekymmerslöse Bengt

Klubbmästare i spår: Anna Bonnevier-Anjolis Da Vinci

Klubbmästare i sök: Sylvia Axell-Försvarsmaktens Gomba

Klubbmästare i lydnad: Karin Wallén-Brec´s Unika Peika

Juniormästare i spår: Hanna Persson-Gemdales Bekymmerslöse Bengt

Juniormästare i lydnad: Anna Bonnevier-Anjolis Da Vinci

Juniormästare i IPO: Catarina Riber-Wiking Chidob Razzel

2015

Elffors vpr till bästa appellklasshund: Asser Grönros-Entre´s Qiwie

Olle Nyströms vpr till bästa hund i lägre klass: Sylvia Axell-Försvarsmaktens Gomba

Klubbmästare i spår: Anna Bogren-Anjolis Da Vinci

Klubbmästare i sök: Sylvia Axell-Försvarsmaktens Gomba

Klubbmästare i lydnad: Jenny Lindell-Quinline´s I´m A Rebel

Juniormästare i spår: Gunnar Bergman-Ajgo´s Beast

Juniormästare i sök: Sylvia Axell-Försvarsmaktens Gomba

Juniormästare i lydnad: Eva Löfbom-Akjas Rica

2014

Elffors vpr till basta appellklasshund: Wirabruks Buster/ Stefan Björkman 299,5p

ON:s vpr till bästa hund i lägre klass: Anjolis Da Vinci/ Anna Bogren 510p

Klubbmästare i spår: Kurants Nixie/ Lisbeth Norstedt 533p

Klubbmästare i skydd: Zagal’s Ljunior/ Per Källberg 678,5p

Juniormästare i spår: Anjouiis Da Vinci/ Anna Bogren 510p

Juniormästare i lydnad: Tannenhügels Kan Jav Maria Enryd 177,5p

2013

Elffors vpr till bästa appellklasshund:Wirabruks Dahari/ StefanBjörkman

ON:s vpr till bästa hund i lägre klass:Anjolis Dynamite/ Jaana Persson

Klubbmästare i Spår: Mandylik ́s Nightbird/ Toni Bergman

Klubbmästare i sök: Anjolis Dynamite/ Jaana Persson

Klubbmästare i skydd: Anjolis Dynamite/ Jaana Persson

Juniormästare i spår: Bruksviljans Allra/ Maja Thornberg

Juniormästare i sök: Kurants Nixie/ Lisbeth Norstedt

Juniormästare i skydd: Anjolis Dynamite/ Jaana Persson

 

2012

Elffors vpr till bästa appellklasshund: The look Qvickly Winner/ Desireé Vilhelmsson.

ON:s vpr till bästa hund i lägre klass:Jollychap´s Know Your Right´s/ Sofie Brattborn.

Bodos vpr till bästa poängplockare på fem tävlingar i bruks:Molars Hexxa/ Pia Johansson.

Klubbmästare i Spår: Mandylik´s Nightbird/ Toni Bergman.

Klubbmästare i sök: Barvatorpet´s Keela/ Sylvia Axell.

Klubbmästare i skydd: Grimslock´s Banshee/ Per Källberg.

Juniormästare i spår: Jollychap´s Know Yuor Right´s/ Sofie Brattborn.

Juniormästare i sök:Anjolis Dynamite/ Jaana Persson.

Juniormästare i lydnad delas mellan Miss Magoo´s Cobra Af Stenkulla/ Anne Eliasson och Deb´s Goldwing/ Karin Larsson.

Championat i Spår: Molars Hexxa/ Pia Johansson.

Distriktsmästare i spår: Molars Hexxa/ Pia Johansson.

Året agilityhund 2012:Maria Pettersson med Dex

Hopp & agilitychampion:
1. Maria Pettersson med Dex
2. Josefine Vilhelmsson med Otto

 

2011

Elffors vpr till bästa appellklasshund: Anjoli´s Dynamite/ Jaana Persson

Juniormästare i skydds: Zagal´s Ljunior/Malin Bergh

Bodos vpr till bästa poängplockare på fem tävlingar i bruks, Klubbmästare i spår: Mandylike´s Nightbird “Noa”/Toni Bergman
Klubbmästare i lydnad: Birkelands Fokker/ Nini Källhager

Klubbmästare i skydds: Grimlock’s Banshee/Per Källberg

Juniormästare i lydnad: Showbusiness Betty-Boop ” Lexi”/Bettina Huseinagic

2010

Elffors vpr till bästa appellklasshund:Jollychap’s Know Your Rights ”Tristan”/Sofie Brattborn

ON:s vpr till bästa hund i lägre klass, Juniormästare i spår: Stenbury Black Label (Zakk, efter hårdrocksgittaristen i Black Label society)/Eva Bodfält

Bodos vpr till bästa poängplockare på fem tävlingar i bruks, Klubbmästare i skydd: Grimlock´s Banshee/Per Källberg

Klubbmästare i spår: Mandylike´s Nightbird  “Noa”/Toni Bergman 

Bogfelts Vandringspris, SoSu BK’s Vandringspris i Sök, Klubbmästare sök, Klubbmästare Lydnad:Birkelands Fokker/Nini Källhager


 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now